Wyprawka dla psa ze schroniska

Adopcja psa ze schroniska to nie tylko szlachetny gest, który zwykle wynika z potrzeby serca, ale również duża odpowiedzialność. Dzięki odpowiednio wybranych elementach wyprawki, opieka nad psem będzie łatwiejsza już od Waszych pierwszych wspólnych dni. Dowiedz się, jakie akcesoria powinieneś skompletować przed zabraniem Waszego nowego członka rodziny do domu!

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla psa?

Podstawowy zestaw akcesoriów dla czworonoga musi obejmować przedmioty codziennego użytku, takie jak posłanie, miski na jedzenie i wodę oraz smycz, obrożę lub uprząż. Aby uatrakcyjnić wspólnie spędzany czas i budować więź ze zwierzakiem, warto znaleźć również dla niego zabawki. W zależności od rodzaju sierści Twojego nowego pupila, kup odpowiednie środki do jego pielęgnacji, na przykład szczotkę czy grzebień. 

Niestety może się zdarzyć, że pies będzie źle reagował na bodźce zewnętrzne podczas spacerów – może być płochliwy i przestraszony oraz skłonny do ucieczki. Koniecznie zadbaj o adresówkę, na której umieścisz swoje dane kontaktowe, co ułatwi zidentyfikowanie czworonoga. Z tego względu, na początek, zamiast obroży warto wybrać uprząż, z której psu jest trudniej się uwolnić nawet przy ataku paniki. 

Jak zadbać o zdrowie psa już od pierwszych dni po adopcji?

Zadbaj o właściwą dietę – optymalne jest podawanie tej samej karmy, którą pies był karmiony wcześniej, aby uniknąć u niego dolegliwości ze strony układu trawiennego. Jeśli z różnych względów chcesz zmienić karmę, stopniowo mieszaj ją z poprzednią przez około dwa tygodnie.

Niezwykle ważne jest również zabezpieczenie psa przed ukąszeniami kleszczy i innych pasożytów, które mogą przenosić chorobotwórcze drobnoustroje powodujące groźne dla zdrowia zwierzaka choroby zakaźne. Jeśli szukasz skutecznego produktu, który zapewni ochronę na długi czas, polecamy obrożę Deltatic. Ten środek działa nawet do 6 miesięcy i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie psa. Zastosowanie profilaktyki przeciw kleszczom pozwoli Wam cieszyć się ze wspólnych spacerów bez ryzyka ukąszenia przez kleszcze, komary i muchówki. 

Jak sprawić, aby pies poczuł się komfortowo w swoim nowym domu?

Zanim przywieziesz psa ze schroniska do Waszego wspólnego domu, koniecznie zadbaj o to, aby pies miał zapewnioną przestrzeń, w której będzie czuł się bezpiecznie. Najlepiej jest już na samym początku przygotować dla niego stałe miejsce, w którym umieścisz legowisko. Dobrym pomysłem jest zabranie ze schroniska tekstyliów, z których korzystał pies. Dzięki temu, że będzie mieć ze sobą oznaczony swoim zapachem koc czy ręcznik, z którego wcześniej korzystał, będzie czuł się pewniej w nowym miejscu.  

Zakup wyprawki jest koniecznością przed adoptowanie psa ze schroniska. Chociaż często potrzebne jest nieco czasu i pracy, aby pies poczuł się pewnie w swoim nowym domu, z pewnością warto włożyć wysiłek w to, aby jak najszybciej się zaaklimatyzował. Nowy pupil z pewnością odwdzięczy się bezwarunkową miłością i będzie dawał Ci wiele radości!