Obroża na kleszcze dla psa – ranking

Jeśli jesteś odpowiedzialnym właścicielem czworonoga, z pewnością zależy Ci na jego bezpieczeństwie. Zabezpieczenie psa przed pasożytami, które mogą przenosić niebezpieczne choroby zakaźne, jest równie istotne jak szczepienia ochronne. Przez ocieplenie klimatu, ryzyko ukąszenie występuje przez cały rok. Sprawdź, jakie produkty zapewnią najwyższą skuteczność działania!

okulista dla psów

Jaki sposób ochrony najlepiej wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeciw kleszczom. Występują najczęściej w formie tabletek podawanych doustnie, kropli aplikowanych na skórę lub obroży.

Wadą tabletek jest podanie jednorazowo dużej dawki substancji czynnej, która może wywołać reakcje alergiczne oraz odpowiedź ze strony układu pokarmowego u psów wrażliwych. Krople podaje się bezpośrednio na skórę i wchłaniają się one do krwiobiegu w krótkim czasie, z kolei obroża uwalnia substancję czynną stopniowo, przez co zminimalizowane jest ryzyko działań niepożądanych będących reakcję na dużą dawkę preparatu. Taki sposób działania gwarantuje wiele korzyści, które sprawiają, że to właśnie obroża jest uważana za najbardziej praktyczny i skuteczny środek ochrony przed kleszczami.

Wybrane obroże na kleszcze — jak działa substancja czynna?

Obroża na kleszcze Deltatic swoje działanie zawdzięcza deltametrynie. Ta substancja czynna uwalniana jest stopniowo poprzez system specjalnym mikrokapsułek, zapewniając trwałą i skuteczną ochronę przez okres 6 miesięcy. Działa na dwa sposoby — odstrasza pasożyty oraz paraliżuje ich układ nerwowy, przez co tracą zdolność do skutecznego ukąszenia. Co więcej, skutecznie chroni psa nie tylko przed kleszczami, ale również przed muchówkami i komarami.

W obroży Foresto zastosowano kombinację imidaklopridu i flumetryny, która efektywnie odstrasza oraz zwalcza kleszcze i pchły. Technologia płynnego uwalniania substancji czynnej zapewnia zabezpieczenie przed pasożytami trwające do 8 miesięcy.

Czy obroża na kleszcze jest bezpieczna?

Zarówno obroża Deltatic jak i Foresto to zarejestrowane lecznicze produkty weterynaryjne. Oznacza to, że spełniają wszystkie wymogi formalne, przeszły procedurę rejestracji i zostały dopuszczone do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zarówno obroża Deltatic jak i Foresto są bezpieczne dla szczeniąt, już od ukończenia 7. tygodnia życia. Co więcej, obroża Deltatic może być stosowana również w okresie laktacji, ponieważ nie ma negatywnego wpływu na karmione potomstwo — w przypadku obroży Foresto brak jest danych na temat.

Specjalny sposób zapięcia sprawi, że obroża na kleszcze nie będzie stanowić zagrożenia dla Twojego psa, gdy przypadkiem zahaczy nią na przykład o ogrodzenie. Zwierzak bez problemu będzie mógł się z niej uwolnić, zapobiegając uduszeniu. W przypadku obroży Deltatic to rozwiązanie zastosowane jest we wszystkich rozmiarach produktów, z kolei jeśli chodzi o Foresto, występuje tylko w rozmiarze przeznaczonym dla małych psów i kotów.

Obroża na kleszcze skutecznie zabezpieczy Twojego pupila przed zachorowaniem na zagrażające życiu choroby. Biorąc pod uwagę potrzeby swojego psa, wybierz produkt, który będzie dla niego najlepszy!