Co lepsze na kleszcze dla psa – obroża czy krople?

Wybór pomiędzy obrożą przeciwko kleszczom a kroplami może sprawiać trudności niejednemu właścicielowi czworonożnego przyjaciela. Wiele zależy od konkretnych potrzeb danej rasy zwierzęcia, jego warunków życia oraz miejsca spacerowania.  Oba te środki mają swoje zalety i skutecznie mogą chronić psa przed kleszczami. Sprawdźmy, który ma większą skuteczność.

Jak działają krople antykleszczowe?

Krople przeciwko kleszczom na bazie spot-on, opierają się o działanie substancji czynnych, toksycznych dla kleszczy i innych pasożytów, ale bezpiecznych dla czworonoga. Głównymi składnikami takich preparatów są najczęściej insektycydy, takie jak fipronil, deltametryna lub imidakloprid. Wpływają na układ nerwowy kleszczy, powodując paraliż i w konsekwencji śmierć.

Kiedy krople zostaną zaaplikowane na skórę psa, substancje czynne zaczynają stopniowo przenikać przez naskórek do tkanek podskórnych. Następnie za pomocą naczyń krwionośnych rozprzestrzeniają się po całym ciele zwierzęcia, tworząc warstwę ochronną.

Skuteczność kropli przeciwko kleszczom zależy od kilku czynników, m.in. rodzaju substancji czynnej, stężenia i jakości produktu oraz prawidłowego podania. Większość preparatów spot-on jest skuteczna przeciwko kleszczom przez okres 4 tygodni po zastosowaniu, dlatego bardzo ważna jest regularność.

Obroże na kleszcze – czy są skuteczne?

Obroże przeciw kleszczom dla psów Deltatic działają na zasadzie uwalniania substancji owadobójczych, które odstraszają i zabijają zarówno kleszcze, jak i inne pasożyty. Gdy pies nosi obrożę, substancje czynne uwalniają się stopniowo i tworzą barierę ochronną, która zabezpiecza go przed insektami i przenoszonymi przez nie chorobami, a jednocześnie nie zagraża jego zdrowiu. Co więcej, takie obroże są bezzapachowe, aby nie drażnić czułego nosa czworonoga.

W porównaniu do kropli przeciwko kleszczom, obroże Deltatic zapewniają ochronę przez okres 6 miesięcy. Obroże są łatwiejsze w użyciu i nie wymagają aplikacji bezpośrednio na skórę psa. 

Warianty obroży Deltatic

Wystarczy delikatnym ruchem kilkakrotnie naciągnąć końce obroży, by uwolnić środek insektobójczy i dość ciasno założyć ją tuż za uszami pupila. Coraz częściej na rynku dostępne są obroże wodoodporne – dzięki temu nie trzeba jej zdejmować nawet do kąpieli czy w deszczu. Obroże występują w wielu wariantach rozmiarowych, dlatego bez problemu dopasujemy odpowiednią do wielkości naszego psa oraz jego wieku. Obroże Deltatic mogą być stosowane już od 7. tygodnia życia!

Chcąc zapewnić swojemu psu skuteczną, a zarazem praktyczną ochronę przed insektami przez cały rok, warto zapoznać się z ofertą obroży na kleszcze i pasożyty dla małych, średnich i dużych czworonogów!