Czy obroża przeciw kleszczom jest szkodliwa dla psa?

Wręcz przeciwnie — odpowiednio dobrana obroża chroni psa przed zachorowaniem na niebezpieczne i trudne w leczeniu choroby, które mogą być śmiertelne, na przykład leiszmaniozę czy babeszjozę. Zarażenie psa następuje poprzez ugryzienie pasożytów — nie tylko kleszczy, ale również komarów czy muchówek, a obroża Deltatic skutecznie przed tym chroni. Zabezpieczając Twojego pupila przed ukąszeniami pasożytów, obroża sprawia, że pies może bezpiecznie przebywać na świeżym powietrzu podczas spacerów i zabaw, również w miejscach, gdzie owadów i pajęczaków jest najwięcej — w lasach czy w okolicy zbiorników wodnych.

podróż z psem samochodem

Obroża na kleszcze Deltatic to weterynaryjny produkt leczniczy. Oznacza to, że obroża, podobnie jak w przypadku leków przeznaczonych do stosowania u ludzi, została dopuszczona do obrotu w Polsce oraz jest zarejestrowana w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, który nadzoruje między innymi możliwe skutki niepożądane. Możesz stosować obrożę na kleszcze Deltatic dla swojego psa bez żadnych obaw o to, że mogłaby mu zaszkodzić. 

Dlaczego wybór odpowiedniej obroży na kleszcze jest tak ważny?

Obroża powinna być odpowiednio dobrana nie tylko po to, aby była skuteczna, ale również, aby dawka substancji czynnej była właściwa dla Twojego pupila. W zależności od rozmiaru obroża na kleszcze Deltatic ma nie tylko różny obwód maksymalny, ale również inną zawartość substancji czynnej — deltametryny. Wybierz rozmiar dla psów małych, średnich lub dużych dopasowany do gabarytów i masy ciała Twojego psa.

Obroża na kleszcze Deltatic wykorzystuje technologię spowolnionego uwalniania deltametryny ze specjalnych mikrokapsułek. Dzięki temu substancja czynna dawkowana jest stopniowo, w minimalnych skutecznych ilościach co sprawia, że stosowanie obroży nie jest szkodliwe dla psa, a efekt działania występuje się aż do 6 miesięcy. Obroża nie wydziela również żadnego zapachu, który mógłby działać na zwierzaka w sposób drażniący. 

O tym, że obroża Deltatic jest produktem bezpiecznym, świadczy również fakt, iż może być stosowana u suk w okresie laktacji oraz u szczeniąt powyżej 7. tygodnia życia. 

Co sprawia, że obroża na kleszcze Deltatic jest bezpieczna?

Jej konstrukcja jest tak pomyślana, aby stabilnie utrzymywała się na karku zwierzaka, jednak posiada specjalne zabezpieczenie przed uduszeniem w przypadku zaczepienia obrożą na przykład o ogrodzenie. Specjalny system bezpiecznego zapięcia umożliwia psu łatwe uwolnienie się z obroży, gdy będzie taka potrzeba. Ma to szczególne znaczenie w przypadku aktywnych, chętnych do zabawy psów — jest to produkt bezpieczny nawet dla zwierzaków, które są w ciągłym ruchu. 

W związku z ocieplającym się klimatem pies jest narażony na ugryzienia kleszczy i innych pasożytów nie tylko latem, ale przez cały rok. Jeśli szukasz produktu, który w bezpieczny sposób zabezpieczy Twojego psa przed ukąszeniami owadów i pajęczaków i zachorowaniem na przenoszone przez nie choroby, obroża Deltatic jako produkt jest doskonałym wyborem!