Parassiti dei cani, gatti e furetti

Ochrona przed kleszczami dla psa

Powszechnie uważa się, że to okres od wiosny do późnej jesieni jest najbardziej niebezpieczny dla naszych czworonożnych pupili. Niestety zmiany klimatyczne przyczyniły się do tego, że kleszcze aktywne są cały rok i czają się dosłownie wszędzie! Oprócz lasów oraz wysokich traw coraz częściej pajęczaki te można spotkać również w warunkach miejskich – pojawiają się w przydomowych trawnikach, na osiedlowych placach zabaw czy w parkach.

DZIAŁANIEM OCHRONNYM I ODSTRASZAJĄCYM UTRZYMUJE PASOŻYTA Z DALA OD PSA - PRZECIWKO MUCHÓWKOM (JEGO STOSOWANIE MOŻNA UZNAĆ ZA ELEMENT PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO PRZECIWKO LEISZMANIOZIE) I KOMAROWI POSPOLITEMU Z GRUPY CULEX PIPIENS

DZIAŁANIEM PARALIŻUJĄCYM PASOŻYTY POWODUJE BARDZO SZYBKĄ UTRATĘ KOORDYNACJI PRZEZ PASOŻYTY

ZAPOBIEGANIEM UKĄSZENIOM PASOŻYT NIE UGRYZIE PSA

ELIMINACJĄ PASOŻYTÓW POWODUJE ŚMIERĆ PASOŻYTÓW

Dlaczego kleszcze są tak niebezpieczne dla psa?

Kleszcze są bardzo podstępnymi pasożytami – są niewiarygodnie wyczulone na ciepło, które generuje organizm człowieka, czy też czworonoga, a także na nasze zapachy oraz wibracje. To właśnie za pomocą tych bodźców są w stanie zlokalizować swoją ofiarę i spaść na nią z gałązki, łodygi, czy źdźbła trawy.

Następnym krokiem jest uczepienie się sierści naszego psa i próba dostania się do jego skóry. Gdy im się to uda wbijają w nią swój aparat gębowy i wysysają krew z tkanek podskórnych. Kleszcz na przemian pije krew i wydziela ślinę, za pomocą której przenosi drobnoustroje chorobotwórcze. Dlatego ochrona przed kleszczami dla psa jest tak bardzo ważna.

obroże przeciw kleszczom

Jakie choroby powodują kleszcze?

Ukąszenie przez kleszcze może spowodować szereg groźnych chorób, które zagrażają zdrowiu i życiu naszych pupili. Pasożyty te wywołują między innymi boreliozę, która jest chorobą przewlekłą z okresowymi zaostrzeniami objawów. U psów najczęściej atakuje stawy.

Oprócz tego pajęczaki te przenoszą między innymi babeszjozę – jedną z najgroźniejszych chorób naszych pupili. Niszczy ona bowiem czerwone krwinki, powodując żółtaczkę oraz ciężką niedokrwistość. Ponadto kleszcze potrafią zarazić naszych czworonożnych przyjaciół anaplazmozą, czyli chorobą powodującą niszczenie białych krwinek u psa.

Ukąszenie kleszcza może objawiać się gorączką, sennością, biegunką, wymiotami, a nawet krwotokiem. Dlatego skuteczna ochrona psa przed kleszczami gwarantuje jego bezpieczeństwo i długie życie u naszego boku.

Jak skutecznie chronić naszego psa przed kleszczami?

Najlepszą ochroną przed kleszczami dla psa są obroże na kleszcze Deltatic. Produkt ten wykazuje się działaniem odstraszającym oraz zapobiegającym ukąszeniom. Gdy kleszcz znajdzie się na sierści lub skórze naszego czworonoga obroża Deltatic powoduje bardzo szybką utratę jego koordynacji, która w efekcie prowadzi do śmierci pasożyta. Deltatic to obroża, która zapewnia ochronę przeciw kleszczom małym, średnim oraz dużym psom. Produkt ten zapewnia aż 6 miesięcy ochrony naszych pupili przed niebezpiecznymi pasożytami, jakimi są kleszcze. Produkt ten można używać już od 7. tygodnia życia naszego czworonoga.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdą Państwo produkty pomagające w ochronie psów przed kleszczami. Dzięki nim spacery w parku, czy w lesie przestaną spędzać sen z powiek i staną się prawdziwą przyjemnością!1 OBROŻA W KAŻDYM OPAKOWANIU BY ZAPEWNIĆ DŁUGOTRWAŁĄ OCHRONĘ PRZED KLESZCZAMI, KOMARAMI I MUCHÓWKAMI

separator

OBEJRZYJ WIDEO!

ZALETY DELTATIC

Deltatic zapewnia ochronę prze kleszczeami i chorobami przenoszonymi przez kleszcze przez 6 miesięcy

Deltatic może być stosowany u szczeniąt powyżej 7 tygodnia życia
i suk w laktacji

Deltatic zawiera mikrokapsułki wypełnione deltametryną o ciągłym uwalnianiu, które zapewniają stałą ochronę

Zaopatrzony w specjanie zaprojektowany mechanizm bezpiecznego zapięcia (zabezpieczenie przed uduszeniem).
W mało prawdopodobnym przypadku, gdy pies ulegnie zaczepieniu np. o elementy ogrodzenia, jego własna siła wystarczy, aby rozluźnić obrożę i umożliwić szybkie uwolnienie.

Również dla szczeniąt powyżej 7 tygodnia życia oraz psów ważących nawet poniżej 1 kg np. ras typu toy.
Nie należy stosować u kotów.

DELTATIC jest produktem leczniczym weterynaryjnym. Przed użyciem skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii oraz przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów.

DELTATIC - AKTYWNA OCHRONA

separator
obraz
Kleszcze

Mogą przenosić boreliozę, babeszjozę oraz erlichiozę. Objawy tych chorób potrafią bardzo się różnić a ich leczenie jest często bardzo wymagające.

6 miesięcy ochrony
Komary

Najważniejszy z nich nazywa się Culex pipiens i jest głównym wektorem (organizm przenoszący patogeny) nicieni sercowych. Nicienie te powodują u psów niewydolność serca.

6 miesięcy ochrony
Muchówki

Muchówki są wektorami leiszmaniozy zwierząt i ludzi. Leiszmanioza u psów jest chorobą, która atakuje wiele różnych części ciała i może być śmiertelna. Dotyczy ona głównie krajów Morza Śródziemnego, ale bywa również rozpoznawana w Polsce.

5 miesięcy ochrony
obraz

DELTATIC jest produktem leczniczym weterynaryjnym. Przed użyciem skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii oraz przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów.

DELTATIC DLA KAŻDEGO

Deltatic jest odpowiedni dla psów każdej wielkości, nawet dla szczeniąt powyżej 7 tygodnia życia –  jest dostępny w 3 rozmiarach.

Każda obroża jest bardzo elastyczna i gdy już określisz wielkość swojego psa, z łatwością dopasujesz ją idealnie do szyi swojego pupila.

MINI

Obroża 35 cm dla bardzo małych
psów

Cavalier King Charles Spaniel, Chihuahua, Jamnik, Yorkshire Terier

MEDIUM

Obroża 60 cm dla małych i średnich
psów

Border Collie, Labrador, Buldog Angielski, Dalmatyńczyk

MAXI

Obroża 75 cm dla dużych i bardzo
dużych psów

Dog Niemiecki, Mastif, Bernardyn, Rottweiler

DELTATIC jest produktem leczniczym weterynaryjnym. Przed użyciem skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii oraz przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów.