Obroża na kleszcze dla szczeniaka – od kiedy?

W Polsce sezon na kleszcze trwa zazwyczaj od marca do listopada, ale w związku z ociepleniem klimatu przyjmuje się, że trwa już cały rok. Oznacza to, że musimy się przed nimi chronić niemalże cały rok. Kleszcze są jednym z największych naturalnych zagrożeń dla zdrowia zarówno u ludzi jak i u zwierząt.

Kleszcze – dlaczego są aż tak groźne dla naszych pupili?

 

Kleszcze są niebywale groźne dla naszych czworonożnych przyjaciół, ponieważ potrafią przenosić przeróżne choroby. Oprócz tego ukąszenia tych pajęczaków powodują podrażnienia skóry, ból, czy reakcje alergiczne u naszych pupili. 

Najgroźniejszymi chorobami odkleszczowymi u psów są jednak babeszjoza oraz borelioza. Są tym bardziej niebezpieczne, że nieleczone, potrafią doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń w organizmie psa. Mogą wpływać na uszkodzenie układu nerwowego, czy nawet uszkodzenie serca. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie naszych czworonożnych przyjaciół przed kleszczami. Najpopularniejszą formą ochrony jest zainwestowanie w obrożę na kleszcze, którą można używać nawet u najmniejszych psów.

opieka nad szczeniakiem

 

Od kiedy dokładnie można stosować obrożę na kleszcze dla szczeniaka?

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie od kiedy trzeba zacząć używać obroży na kleszcze dla szczeniaka? Należy pamiętać, że psy w każdym wieku są narażone na ukąszenie przez kleszcze. Warto więc zabezpieczyć nawet najmniejszego pupila w obrożę na kleszcze dla szczeniaka. Optymalnym czasem, po którym nasz czworonożny przyjaciel jest gotowy do założenia tego produktu to ukończenie przez niego 7 tygodni.

Każdorazowa chęć założenia obroży Deltatic powinna zostać skonsultowana z lekarzem weterynarii. Każda rasa psów jest bowiem inna i każdy szczeniak rozwija się w swoim indywidualnym tempie, dlatego warto mieć pewność, że obroża na kleszcze dla szczeniaka będzie dla naszego pupila bezpieczna.

Jak działa obroża na kleszcze dla szczeniaka?

 

Obroża na kleszcze dla szczeniaka działa na zasadzie uwalniania substancji chemicznej, która z jednej strony jest toksyczna dla kleszczy, a z drugiej bezpieczna zarówno dla psów jak i ludzi. Obroża założona na szyję psa powoli rozprowadza odpowiednie związki chemiczne po skórze czworonoga.

Następnie substancja ta jest wchłaniania przez skórę oraz sierść psa powodując śmierć osobników, które zdążyły się w nią już wbić. Obroża na kleszcze dla szczeniaka jest produktem w pełni bezpiecznym, piesek bez obaw może w niej spać i nosić ją nieustannie przez określony czas. Obroża Deltatic zapewnia długą ochronę dla psa przed kleszczami – działa przez 6 miesięcy.

Dzięki obroży na kleszcze dla szczeniaka Deltatic możesz cieszyć się przyjemnie spędzonym czasem ze swoim pupilem na świeżym powietrzu. Stosując ten produkt, nie musisz obawiać się, że przyniesie on do domu niespodziankę w postaci kleszcza. Obroża Deltatic dla małego psa to bardzo dobrej jakości produkt, który pomoże ochronić przed kleszczami Twojego ukochanego czworonożnego przyjaciela. To bardzo ważne, aby chronić swojego pieska przed kleszczami już od małego szczeniaka.