Obroża na kleszcze dla psa – jaką wybrać?

Kleszcze i inne insekty to poważne zagrożenie dla zdrowia psów, ponieważ są nosicielami groźnych chorób. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków możesz zabezpieczyć swojego psa przed zachorowaniem. Obroża przeciw kleszczom to bardzo skuteczne i praktyczne rozwiązanie.

podróż z psem samochodem

 

Jak powinna działać skuteczna obroża przeciw kleszczom?

Niezwykle ważne jest to, żeby skutecznie chroniła psa nie tylko przed kleszczami zarażającymi babeszjozą. Jest to najbardziej znane zagrożenie, ale równie niebezpieczne choroby przenoszą także insekty, na przykład komary będące nosicielami nicieni sercowych czy muchówki przenoszące leiszmaniozę. Obroża Deltatic zabezpieczy Twojego psa przed wymienionymi pasożytami i chorobami, które mogą one przenosić. 

Niektóre dostępne na rynku produkty przeciw kleszczom zabijają pasożyty po ukąszeniu, a więc gdy już nastąpił kontakt i naruszenie skóry Twojego psa. To sam moment ugryzienia jest najbardziej niebezpieczny, ponieważ to on prowadzi do przeniesienia chorobotwórczych drobnoustrojów. Skuteczny produkt powinien wykazywać przede wszystkim działanie profilaktyczne, a więc odstraszające pasożyty i zabezpieczające Twojego psa przed ukąszeniem. W taki sposób działa obroża na kleszcze Deltatic — substancja czynna paraliżuje pasożyty, które przez zaburzenia koordynacji ruchowej tracą zdolność do ukąszenia.

  

Jaką obrożę wybrać dla swojego psa?

Przede wszystkim powinna ona być dostosowana do gabarytów Twojego zwierzaka. W zależności od jego wagi możesz wybrać obrożę Deltatic w rozmiarze dla ras małych, średnich lub dużych. Różnią się one obwodem oraz zawartością substancji czynnej.  

Obwód obroży jest regulowany, dzięki czemu dopasujesz go odpowiednio do obwodu szyi swojego psa. Obroża powinna znajdować się na tyle blisko ciała, aby substancja czynna mogła właściwie przenikać przez skórę. Jednocześnie, by zwierzak nie odczuwał ucisku i dyskomfortu, pomiędzy obrożą a skórą powinna pozostać wolna przestrzeń na szerokość dwóch palców.  

Większość produktów dostępnych na rynku można stosować u psów dorosłych. Jednak jeśli jesteś właścicielem bardzo młodego psa, musisz zdecydować się na produkt, który jest bezpieczny również dla szczeniąt. Obrożę przeciw kleszczom Deltatic można stosować już u szczeniąt powyżej 7. tygodnia życia.

 

Jak długo działa obroża przeciw kleszczom?

Największe ryzyko ukąszenia przez kleszcza występuje w okresie od marca do listopada, ale biorąc pod uwagę ocieplenie klimatu, należy przyjąć, iż są one obecnie aktywne przez cały rok. Produkty przeznaczone do ochrony psów przed kleszczami mają różny czas działania.  

W przypadku obroży Deltatic substancja czynna jest stopniowo uwalniana ze specjalnych mikrokapsułek. Taka technologia sprawia, że ochrona jest stała i długotrwała — działanie produktu utrzymuje się przez sześć miesięcy. 

Jeśli chcesz cieszyć się radosnymi chwilami spędzonymi ze swoim pupilem na świeżym powietrzu oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia u Twojego psa niebezpiecznych chorób przenoszonych przez kleszcze i insekty, obroża na kleszcze będzie doskonałym wyborem!